Blog ogrodniczy

Elementy ogrodu

Naszą specjalnością jest projektowanie ogrodów przydomowych. W naszej pracy szczególną uwagę zwracamy na potrzeby oraz oczekiwania użytkowników oraz otaczający krajobraz. Oto etapy procesu projektowanie nad stworzeniem doskonałego ogrodu.

Jak założyć ogród?

Ogród zaprojektowany przez specjalistę nie tylko może wyglądać lepiej, ale również jest łatwy do utrzymania. W naszej firmie „Irene” posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów – jeżeli chcą Państwo zadbać o estetykę przestrzeni wokół domu, jesteśmy zawsze do usług!

Siłownie zewnętrzne

Coraz większa ilość ludzi zaczyna być świadoma swojego ciała. Świadomość ta sprawiła, że szybciej trafiają do nas informacje zawierające zasady zdrowego stylu życia. Zwraca się uwagę na to, jak wyglądamy oraz co jemy. (więcej…)

Nasadzenia zastępcze rekompensatą przyrodniczą wycinki drzew

Jak powszechnie wiadomo, drzewa są bezcennym walorem dla naszego ekosystemu. To środowisko życia wielu zwierząt i mikroorganizmów. Stanowią dla nich schronienie i pożywienie. Zmniejszają zjawisko efektu cieplarnianego i oczyszczają powietrze, produkując przy tym tlen. Chronią ludzi i zwierzęta przed wiatrem, słońcem i opadami. Zapewniają ochłodzenie otoczenia i odpowiednią wilgotność powietrza w upalne dni. To tylko niektóre z wielu pozytywnych właściwości drzew. (więcej…)

Podlewanie ogrodu wodą z przydomowej oczyszczalni ścieków

Wszechobecna moda na zdrowe życie rozwija się coraz bardziej. Dzięki zainteresowaniu tą tematyką, coraz więcej osób wdraża nawyki, które zapewniają dobrą kondycję i formę. Zdrowy styl życia jednak to nie tylko dbanie o własne ciało, ale również o środowisko, w którym żyjemy. Z tego względu ekologia wkracza w różne aspekty zarówno naszego życia, jak i otoczenia. Jednym z nich są przydomowe oczyszczalnie ścieków.   (więcej…)

Ogrody w stylu rustykalnym

Styl rustykalny cieszy się coraz większą popularnością. Mimo niedawnego jeszcze dążenia ku nowoczesności, dziś można zaobserwować na powrót zaciekawienie folklorem. Czym charakteryzuje się ta forma? Przede wszystkim inspiracją naturą, która gra tutaj główną rolę. Ważne, by było prosto, skromnie, by nie wychodzić ponad to, co odnaleźć można w przyrodzie. Wiele osób chętnie stosuje go nie tylko myśląc o aranżacji wnętrz, ale również w ogrodach. (więcej…)