Menu Zamknij

Ogrody w stylu rustykalnym

Styl rustykalny cieszy się coraz większą popularnością. Mimo niedawnego jeszcze dążenia ku nowoczesności, dziś można zaobserwować na powrót zaciekawienie folklorem. Czym charakteryzuje się ta forma? Przede wszystkim inspiracją naturą, która gra tutaj główną rolę. Ważne, by było prosto, skromnie, by nie wychodzić ponad to, co odnaleźć można w przyrodzie. Wiele osób chętnie stosuje go nie tylko myśląc o aranżacji wnętrz, ale również w ogrodach.

Rustykalność to ukłon w stronę wsi, która przywodzi na myśl ogrody naszych babć. Króluje tam natura, sielskość. Charakteryzuje się różnorodnością kwiatów, roślin i drzew, a co za tym idzie – jest niezwykle barwny i kolorowy. Często występują w nim motywy drewniane i kamienne, jak studnie, ławki, czy werandy. Może wydawać się chaotyczny, jednak jego utok tkwi właśnie w tej pozornej przypadkowości.

Styl ten idealny jest dla osób sentymentalnych, które w takim ogrodzie odnajdą niezapomniane chwile z dzieciństwa, dla tych, którzy kochają naturę, jak również dla osób nowoczesnych i odważnych, które lubią zaskakiwać – ogród w stylu wiejskim daje ogromne pole do popisu i daje wiele możliwości ciekawych aranżacji.

Nasi Klienci również coraz bardziej doceniają ten styl. Takie kompozycje bowiem są niezwykle efektowne i robią ogromne wrażenie, nie tylko na naszych Klientach, ale również ich gościach, dlatego coraz chętniej decydują się, by ich ogród zaprojektować właśnie w sposób rustykalny.

 

P1020129

P1020128

P102schody0180

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *