Menu Zamknij

Siłownie zewnętrzne

Coraz większa ilość ludzi zaczyna być świadoma swojego ciała. Świadomość ta sprawiła, że szybciej trafiają do nas informacje zawierające zasady zdrowego stylu życia. Zwraca się uwagę na to, jak wyglądamy oraz co jemy.

Do rozpowszechnienia wiedzy na temat zdrowia i wyglądu przyczynił się znacząco internet i telewizja, za których pośrednictwem dietetycy, jak również wykwalifikowani trenerzy personalni promują zdrowy tryb życia. Podsuwają pomysły na dające efekty diety. Czytamy etykiety na wszelkiego rodzaju produktach, sprawdzając czy są na nich niezdrowe składniki, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie, ale również wagę.

Jednak, aby uzyskać pożądane rezultaty zdrowotne i wizualne sama dieta nie wystarczy. Zdrowemu odżywianiu zawsze towarzyszy aktywność fizyczna. Istnieje wiele miejsc, w których można odnaleźć grono sympatyków sportu. Powstaje mnóstwo klubów fitness, a także siłowni. Miejsca te są doskonale wyposażone w sprzęty najwyższej jakości. Klienci mogą korzystać na przykład ze sprzętu do ćwiczeń cardio oraz treningu na wolnym ciężarze.

Siłownie i kluby fitness są zwykle przepełnione. Szczególnie w godzinach popołudniowych kiedy połowa społeczności miejskiej kończy pracę. Chęć przychodzenia do miejsc rekreacji w ostatnim czasie jest również skutkiem niezwykle popularnego bycia “fit”.
Niestety za wejście na wszelkiego rodzaju be fit’y trzeba zapłacić. W zależności od potrzeb – godzin korzystania, stref użytkowania – cena jest zróżnicowana. Karnety wahają się od 50 do nawet 200 złotych miesięcznie, natomiast jednorazowe wejście kosztuje często aż 50 złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Nie każdy ma możliwość korzystania także ze względu na miejsce zamieszkania, gdyż be fit’y najczęściej możemy spotkać w miastach. Osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach mają ograniczony dostęp do siłowni i fitness klubów. Na szczęcie obecne możliwości dają szansę na rekreację wszystkim obywatelom.

W ostatnim czasie wiele słyszy się o coraz nowszych pomysłach poprawy sprawności fizycznej Polaków. Jednym z nich jest nieustanne powstawanie siłowni zewnętrznych. Są to miejsca rekreacji, w których każdy może skorzystać z różnego rodzaju sprzętów  przeznaczonych do aktywności. Możemy tam znaleźć maszyny typu: wioślarz-orbitrek, twister-narciarz, drabinka-podciąg nóg, stepper, ławeczka-rowerek ręczny oraz motyl ściskający, motyl rozciągający.

Ogromnym plusem siłowni zewnętrznych jest to, że są one bezpłatne. Bez względu na naszą sytuację materialną mamy możliwość korzystania z nich bezgranicznie. Są przeznaczone dla każdego, kto wyraża chęć spędzenia wolnego czasu aktywnie, na powietrzu. Brak opłat za wejście na siłownię zewnętrzną niewątpliwie zachęca do częstszego korzystania. Nie mają znaczenia również lata osoby korzystającej, ponieważ sprzęt jest dostosowany do każdego wieku. Spotykamy tam nastolatków, czerpiących przyjemność z aktywności. Przyniosło to również korzyść dla osób starszych. Chętniej wychodzą z domu, spotykają się z ludźmi, a co najważniejsze pracują nad własną kondycją. Ćwiczą obok młodych ludzi, jednocześnie dbając o relacje i integrację międzypokoleniową. Na korzyść siłowni zewnętrznych przemawia również to, że są one otwarte przez całą dobę. Dużo osób pragnie wykorzystać swój wolny czas jak najowocniej, dlatego wielką korzyścią jest możliwość ćwiczenia na siłowni w soboty, niedziele i święta. Przyjemnie jest uprawiać sport na świeżym powietrzu. Na siłowni zewnętrznej można spotkać ludzi z pasją. Ludzi na różnym etapie swojej podróży ze sportem. Jedni zaczynają swoją przygodę, drudzy ją kontynuują.

W wielu miejscach Polski powstały już siłownie zewnętrzne. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ludzi. Na terenie wielu gmin trwają prace nad przygotowywaniem projektów nowych siłowni. Jest to skutkiem ciągle nowych zgłoszeń mieszkańców na stworzenie takich miejsc. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2016  w  samej gminie Wieliczka powstały 23 siłownie zewnętrzne, w których tworzeniu współuczestniczyła firma Irene Kraków. To duże przedsięwzięcie okazuje się być ogromną korzyścią dla obywateli, którzy chętnie spędzają swój wolny czas pracując nad kondycją.  Wszyscy są zgodni i pewni, że pieniądze przeznaczone na ten cel będą odpowiednio spożytkowane przez mieszkańców gminy Wieliczka, a miejsca rekreacji staną się inspiracją dla innych gmin, na których terenie podobnych inwestycji nie znajdziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *