Menu Zamknij

Projekty i Zakładanie Ogrodów i Terenów Zielonych

Ogrody skrojone na miarę

Ogród zaprojektowany przez specjalistę nie tylko może wyglądać lepiej, ale również jest łatwy do utrzymania. W naszej firmie „Irene” posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów – jeżeli chcą Państwo zadbać o estetykę przestrzeni wokół domu, jesteśmy zawsze do usług!

Ogród to miejsce, gdzie wypoczywamy, gdzie możemy zapomnieć o codzienności i zatopić się w kojącej zieleni. Tutaj także przyjmujemy gości, urządzając różnego rodzaju przyjęcia na świeżym powietrzu, relaksujemy się, bawimy się z dziećmi i naszymi domowymi pupilami. To powoduje, że ogrody pełnią najróżniejsze funkcje, dlatego też muszą one odpowiadać w pełni tym, którzy będą z nich korzystać.

Możemy wyróżnić klika etapów projektowania ogrodu:

  • 1. Prace ziemne
  • 2. Automatyczne nawodnienie i oświetlenie
  • 3. Przygotowanie podłoża pod trawnik
  • 4. Wytyczanie rabat i nasadzenia
  • 5. Rozłożenie linii kropiących
  • 6. Przykrycie Agrowłókniną
  • 7. Przykrycie korą

Zakładanie ogrodów - przykładowa realizacja

Oczywiście, ogród można założyć bez projektu, niemniej wtedy, gdy liczy się efekt, warto wcześniej zaplanować jego wygląd, aby w ten sposób móc uzyskać przestrzeń, która będzie dopracowana w każdym szczególe, nie tylko pod względem zastosowanej w niej roślinności, ale również ścieżek, podjazdów, tarasów i innych elementów małej architektury.

Mały lub duży? Nowoczesny czy klasyczny?

Niezależnie od przestrzeni do dyspozycji, a także życzeń klientów, projektant zieleni jest w stanie przygotować różnego rodzaju projekty ogrodów, a także innych przestrzeni zielonych, w tym też zieleni publicznej. Dzięki swojemu doświadczeniu może przygotować dla klientów rozmaite plany, które pozwalają na realizację ogrodów mniejszych i większych, tych, które mają być klasyczne lub nowoczesne.

Projekt ogrodu na miarę obejmuje wtedy wszystkie elementy, między innymi rozmieszczenie trawników i kompozycji roślinnych, nawierzchnie, na przykład kostkę brukową, tarasy, elementy małej architektury, przykładowo altany, ścianki, donice, place zabaw dla dzieci, fontanny czy oczka wodne. Dodatkowo projekt może obejmować oświetlenie zewnętrzne oraz systemy nawadniania.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z architektem!

Gdy są Państwo zainteresowani skorzystaniem z profesjonalnych usług projektowania ogrodów, pozostajemy do dyspozycji. Nasza firma AquaSmart zajmuje się świadczeniem kompleksowej obsługi właśnie w tym zakresie i jesteśmy w stanie przygotować dla klientów rozmaite projekty skoncentrowane na estetyce i funkcjonalności.

Jeżeli chodzi o zakładanie ogrodów, Kraków oraz okolice to główny obszar, na którym świadczymy działalność. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu umówienia się na bezpłatne konsultacje z architektem – wtedy będziemy mogli zapoznać się bliżej z Państwa pomysłem na ogród i zasugerować własne rozwiązania.

Zajmujemy się także usługami brukarskimi.

Do każdego zlecenia podchodzimy zawsze indywidualnie, co powoduje, że nasi klienci otrzymują pełną i fachową obsługę związaną z przygotowywaniem projektów ogrodów, a także ich realizacją – współpracujemy z zaufanymi specjalistami, którzy wprowadzają w życie nasze założenia projektowe. W ten sposób mogą Państwo mieć pewność, ze usługa zostanie wykonana profesjonalnie.